fbpx

20. decembra 2021

TOP 5 lokalít na svadobné fotenie v Bratislave a okolí

Mesto Bratislava ponúka mnoho krásnych miest pre svadobné fotografie vďaka množstvu historických a architektonických pamiatok ale aj bohatej prírode v bezprostrednom okolí mesta. Rozmanitosť prostredia prináša inšpiráciu na každom kroku, čo je zárukou nielen skvelých záberov ale aj príjemných zážitkov pri samotnom fotení. Stačí sa zveriť skúsenému fotografovi a užiť si svadobné fotenie v príjemnej atmosfére napríklad na niektorom z týchto miest.

Historické centrum mesta

V starobylých mestských uličkách historického centra sa na každom kroku nachádzajú zaujímavé romantické zákutia. Krásne scenérie vytvárajú tiež námestia zdobené fontánami, obklopené historickými palácmi a kostolmi. Za čarovnými zábermi sa oplatí uličkami starého mesta zatúlať od Michalskej brány až po hlavný korunovačný kostol Uhorska, Dóm svätého Martina. Výnimočnú scenériu ponúka tiež neďaleké Hviezdoslavovo námestie s pozadím nádhernej historickej budovy Slovenského národného divadla, odkiaľ je to už len kúsok na dunajské nábrežie, ktoré je tiež vďačným fotogenickým miestom.

Bratislavský hrad

Bratislavský hrad je pre mnohé páry tým pravým miestom pre svadobné fotografovanie. Vypína sa na jemnom návrší nad mestom na ľavom brehu Dunaja a tvorí neodmysliteľnú panorámu hlavného mesta. V areáli hradu sa nachádzajú krásne zákutia na hradných nádvoriach a pôsobivým miestom je zrekonštruovaná baroková záhrada. Krásne pozadie pre fotografie vytvárajú tiež hradné múry či starodávne schody vedúce k hradu.  Pôsobivú panorámu ponúkajú výhľady z hradných nádvorí, na ktorých možno zhotoviť fotografie s historickým jadrom mesta a dunajským nábrežím v pozadí.

Hrad Devín

Idylickým miestom pre zhotovenie svadobných fotografií je jednoznačne hrad Devín, ktorý sa týči na skalnom brale nad miestom sútoku riek Dunaj a Morava. Hrad patrí vďaka svojej strategickej polohe k najvýznamnejším historickým lokalitám v Strednej Európe. Okrem bohatej histórie je hrad typický nádherným prostredím a očarujúcim výhľadom. Priestranné trávnaté nádvoria lemované hradnými ruinami vytvárajú krásnu romantickú atmosféru s nádychom histórie.

Botanická záhrada

Pre milovníkov zelene, rozkvitnutých kvetov a vzácnych drevín je skvelou voľbou pre svadobné fotenie Botanická záhrada v Bratislave. Toto vzácne miesto je domovom viac ako 5000 druhov prevažne cudzokrajných rastlín. K najväčším pýcham záhrady patrí rozárium, ktoré Vás poteší najmä v júni s 2000 kusmi rozkvitnutých šľachtených ruží. Botanická záhrada je verejnosti prístupná od 1. apríla do 31. októbra. Krásne prostredie s rôznymi malebnými zákutiami, jazierkami, mostíkmi a lavičkami je tu k dispozícii po celý čas, pričom každé obdobie má svoju špecifickú atmosféru.

Sandberg

Zo zaujímavých prírodných scenérií v blízkom okolí Bratislavy by sme chceli upriamiť vašu pozornosť na originálnu lokalitu Sandberg. Jedná sa o významné paleontologické nálezisko, v ktorom sa nachádzajú pozostatky morských pieskov z obdobia pred 14 až 16 miliónmi rokov, kedy sa na tomto území rozprestieralo more. Sandberg ponúka skutočne čarovné prostredie pre fotografické zábery a to najmä pri západe slnka, kedy sa jeho piesočnaté svahy rozžiaria do najkrajších farieb. Okrem netradičného prostredia niekdajšieho morského dna je krásnym fotogenickým miestom tiež vrcholová plošina Sandbergu, odkiaľ je nádherný panoramatický výhľad.

Vyhľadať eventového profíka
hello world!
chevron-left