fbpx

5. novembra 2021

Svadobný checklist: 10 vecí, na ktoré nevesta nemôže zabudnúť

Obdobie svadobných príprav je zvyčajne veľmi radostným obdobím plným očakávani. Pre niektoré nevesty však môže byť tento čas spojený aj s nepríjemným stresom. Organizovanie takej veľkej spoločenskej udalosti akou je svadba, si bezpochyby vyžaduje enormné úsilie a výdrž. Nasledujúci zoznam desiatich vecí, na ktoré by sa počas prípravy svadby nemalo zabudnúť, je určený každej budúcej neveste. Ocenia ho najmä tie dámy, ktoré sa chcú vopred a v pokoji pripraviť na svoj svadobný deň.

Výber svadobného miesta

Jednou z prvých a najdôležitejších vecí, ktoré je potrebné pred svadbou vybaviť, je výber a rezervovanie svadobného miesta. O tie najkrajšie miesta na konanie svadby býva zvyčajne veľká bitka, preto je vhodné myslieť na rezerváciu vytúženého miesta s väčším časovým predstihom. Práve preto odporúčame neveste vybaviť tento krok ako prvý.

Výber svadobných šiat

Pre väčšinu neviest je výber svadobných šiat kľúčovou záležitosťou. To, aké šaty si vyberú podmieňuje, ako výnimočne a pohodlne sa vo svadobný deň budú cítiť. Je dôležité, aby si nevesta vyhradila na tento úkon dostatok času. Výber svadobných šiat tak môže byť nevšedným  zážitkom, ktorý si nevesta môže užiť aj spolu so svojimi družičkami.

Svadobný účes

Jednou z vecí, ktoré by si nevesta takisto nemala nechávať na poslednú chvíľu, je výber svadobného účesu. Ideálne je, aby nevesta prišla za kaderníčkou už aspoň s akou takou víziou, ako by mal konečný svadobný účes vyzerať. Veľmi dôležité je tiež prísť v dostatočnom časovom predstihu, aby mala kaderníčka príležitosť vyskúšať si aj skúšobné robenie účesu a aby mohla spolu s nevestou doladiť detaily.

Svadobné líčenie

Ako aj pri výbere svadobného účesu, takisto aj pri svadobnom líčení odporúčame aspoň jednu skúšku predom, a to v prípade, že máte vybratú vizážistku, ako aj v prípade, že ste sa rozhodli vytvoriť si svadobné líčenie sama. Práve takáto príprava vás môže ochrániť pred zbytočnými nepríjemnými prekvapeniami a stresmi počas svadobného dňa.

Vyhotovenie svadobných prsteňov

Záležitosť, ktorá by tiež mala byť vybavená v niekoľko mesačnom predstihu pred samotnou svadbou, je výber a objednanie svadobných obrúčok. Keďže svadobné prstene bývajú “šité na mieru”, zlatníkovi by ste mali poskytnúť dostatok času na ich vyhotovenie, a to najmä v prípade, že máte záujem o zložitejšie gravírovanie.

Zabezpečenie občerstvenia

Neoddeliteľnou súčasťou každej dobrej svadby sú nepochybne mnohoraké chutné jedlá a rôzne slávnostné nápoje. Aj v prípade zabezpečenia občerstvenia je vhodné mať dopredu premyslené, o aké chody budete mať záujem a takisto je nevyhnutné si predom objednať cateringovú spoločnosť, ktorá vám vybrané druhy jedál pripraví. Treba tiež myslieť aj na zabezpečenie dostatočného množstva nápojov, ktoré by v ideálnom prípade mali kopírovať nápojové preferencie svadobčanov.

Objednanie fotografa a kameramana

Z hľadiska zachovania si vzácnych spomienok na jedinečný svadobný deň, je z pohľadu mnohých snúbencov veľmi dôležitý výber osoby, ktorá tieto neopakovateľné okamihy zveční. Odporúčame sa najskôr bližšie oboznámiť s prácou toho-ktorého fotografa alebo kameramana. Ideálne tiež je predom predebatovať vašu predstavu o svadobných fotografiách, či svadobnom filme, a až potom sa pre niektorého rozhodnúť. V tomto vám určite pomôže práve náš portál EventManager.

Výzdoba

Jednou z vecí, ktoré si nevesta musí premyslieť ešte pred svadobným dňom, je svadobná výzdoba. V prípade, že si výzdobu vyrábate a zabezpečujete samy, je naozaj vhodné a potrebné pripraviť si ju dopredu, a takisto je nutné vyhradiť si dostatok času v období tesne pred svadbou, určeného na jej aplikáciu.

Zabezpečenie hudby a zábavy

Záležitosť, ktorú by žiadna nevesta nemala podceniť, je premyslenie si svadobného programu. Práve to, aké aktivity, zvyky a tradície sa na svadbe budú vykonávať, či aká hudba bude svadobčanom hrať do tanca, môže v konečnom dôsledku veľmi ovplyvniť celkový dojem zo svadby, či už vás - mladomanželov, ako aj ostatných svadobčanov. Preto by sme výber vhodného dídžeja, prípadne moderátora, ktorý by svadobný program uvádzal a organizoval, určite nepodceňovali.

Užiť si svadobný deň

Síce posledným, no napriek tomu najdôležitejším bodom, na ktorý by bezpochyby nemala žiadna nevesta zabudnúť, je dostatočné užitie si vlastného svadobného dňa. Svadobný deň máte len jeden, a aj keď možno niektoré veci nepôjdu presne podľa plánu, stres a nepohoda nikomu nepomôžu. Ak dovolíte, aby vám váš svadobný deň narušili obavy a napätie, budete to pravdepodobne ľutovať celý život. Práve preto nevestám odporúčame, aby sa sústredili najmä na prežívanie radosti z prebiehajúcej krásnej udalosti a na užívanie si každého momentu so svojimi milovanými blízkymi.

Vyhľadať eventového profíka
hello world!
chevron-left